İstihdam Teşvikleri Danışmanlığı

İSTİHDAM TEŞVİKLERİ DANIŞMANLIĞI

Şirketlerin en önemli maliyet kalemlerini personel giderleri oluşturmaktadır ve firmalar maliyetleri azaltan alternatif çözümler aramaktadırlar. Bu konuda GLOBAL İK; Devlet Destek ve Teşviklerinde geliştirmiş olduğu özel yazılımı ve yaptığı danışmanlık ile firmanıza hiçbir operasyonel yük getirmeden %100 başarı ile hatasız olarak hakkınız olan desteklerden maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlar, finansal kaynaklar yaratır ve bütçelerinizde önemli tasarruf tutarları kazandırır. Bahse konu istihdam teşviklerinin bazılarında İşveren Maliyetlerini oluşturan SGK Prim kalemlerinde işveren hissesine denk gelen tutarların tamamı, kimilerinde ise Asgari Ücret Maliyetlerinin İşveren ve İşçi hissesine denk gelen tutarların tamamının ödenmemesi söz konusu olmaktadır. Hatasız, doğru ve yerinde kullanılarak uygulanan teşvikler sayesinde maliyet kalemlerindeki önemli tasarruflar anlık olarak bütçeye yansımaktadır.

a. İstihdam Teşvikleri Analizi

Mevcut yapı içerisinde çalışmakta olan personeli ve geçmiş yıllarda çalışmakta iken teşvik kapsamına giren ancak faydalanmayan personelin tespit,analiz ve uygulama süreçlerini içermektedir.

b. Potansiyel Teşvikli Personel

Yeni alımı planlanan personelin alım öncesinde teşvik potansiyellerinin analizi, teşvik sürelerinin maksimum düzeyde kullanılabilmesi için gerekli işlemlerin yapılması ve işe alım stratejisinin belirlenerek firmanın yönlendirilmesi faaliyetlerini kapsamaktadır.

 

NEDEN BİZ?

Şirketimiz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikasına sahip olup; veri güvenliğini en üst seviyede tutacak şekilde kişisel verilerin korunmasına kanuna uygun olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Projelerin en büyük sorunlarından biri firmalar üzerinde oluşturduğu iş yükü, maddi, yasal ve cezai riskler, uzmanlık gerektiren mevzuat takibi ve uygulamaları, yüksek ekip maliyetleri (maaş, kıdem ve izin yükü)’dir. GLOBAL İK olarak biz tüm bu süreçleri üstleniyor ve yalnızca e-posta kontrollerinizle maksimum düzeyde kazanç sağlayacağınızın garantisini veriyoruz.

 
 

6111 SGK İlave İstihdam Teşviki

2011 yılı Mart ayından itibaren geçerli olmak üzere istihdamın artırılmasına yönelik olarak işverenleri teşvik etmek amacı ile çıkarılmış kanun ile işverenlerin en büyük ve önemli maliyet kalemi olan personel giderlerinde SGK İşveren Primi Paylarından (%15,5) tasarruf etmeleri mümkün olmaktadır.

6645 SGK İlave İstihdam Teşviki

2016 yılından itibaren uygulanmakta olan bu teşvik ile İşbaşı Eğitim Programını tamamlayan kişilerin Asgari Ücretin SGK işveren Primi paylarına denk gelen tutarda personel maliyetlerinden tasarruf etmeleri mümkün olmaktadır.

687 SGK İlave İstihdam Teşviki

2017 Aralık ayında biten ancak Çalışma Bakanlığınca 2018 yılı içinde devam edeceği Torba Kanun ile yasalaşacak bu teşvik ile işe alınmadan önce 3 ay işsiz olan kişilerin istihdam edilmesi ile bu kişiler için işverenlerin aylık 773,41 TL (2018 yılında bu rakam 933,75 TL) personel maliyetlerinden tasarruf etmeleri mümkün olmaktadır.

İşe ve işletmeye özel bu ve benzeri başka teşvikler de bulunmakta, her bir teşvikin uygulama metodu ve hesaplamaları farklılıklar göstermektedir.

Geliştirmiş olduğumuz firmamıza özel yazılımız ve uzman ekibimiz ile teşviklerden sıfır hata, hızlı ve maksimum seviyede yararlanmanız mümkün.

Önemli Not: Teşviklerden geriye yönelik olarak yararlanmanız mümkün. Başvuruda bulunabilmeniz için son süreyi kaçırmayın.

 

Geriye yönelik için hazırladığımız son süreyi kaçırmayın!!!