SGK Mevzuatı ve İş Hukuku Danışmanlığı

Günün değişen koşullarında SGK Mevzuatı da kendini sürekli güncellemekte ve bu yenilikleri takip edebilmek, sağlıklı olarak uygulamak oldukça zorlaşmaktadır. Danışmanlık hizmetimiz ile tüm bu karmaşa ve zorluklarda size hızlı ve konusunda tescillenmiş uzman kişilerin görüşleri ile destek oluyoruz.

a. Mevzuat Danışmanlığı

Bu hizmet İşveren ve çalıştırmış olduğu işçilerin menfaatine gerçekleşebilecek veya işvereni herhangi bir cezai müeyyideye maruz bırakmayacak mevcut ve güncellenmiş mevzuata ilişkin uygulamalar takip edilerek işverenin yönlendirilmesi hizmetidir.

Hizmet kapsamı

Sosyal Güvenlik, İşkur ve İş Kanunu Prosedürleri İşe giriş, İşten Çıkış, Fesih ve Bildirimler, İşveren Yükümlülükleri, Fazla Mesai, Kıdem ve İhbar Tazminatı uygulamaları, Asgari İşçilik Maliyetleri, Yabancı, Genç ve Çocuk İşçi Çalıştırma Prosedürleri, İş Sözleşmeleri, Güncellenen Mevzuat Bildirimleri ve Uygulamaya Geçiş Yönetmeliği, İş Davaları, işyeri açılış nakil işlemleri vb konularında danışmanlık hizmet kapsamını oluşturmaktadır.

b. Denetim - Risk Ölçümü

Şirket güncel uygulamalarının SGK, Vergi ve İş Kanunu mevzuatına uygunluğunun denetimi, risklerin tespiti ve alınması gerekli önlemlerin raporlanması hizmet kapsamını oluşturmaktadır.